رسانه ساز قائمیه

بسمه تعالی


رسانه ساز قائمیه ، نرم افزاری حرفه‌ای و کاربر پسند است که شما می‌توانید انواع مستندات سازمانی یا شخصی خود را در محیط آن منظم و دسته‌بندی نموده و سپس بدون نیاز به دانش تخصصی، نرم افزاری چند رسانه‌ای را از خروجی آن دریافت کنید و آن را به صورت نامحدود بر روی لوح فشرده منتشر کرده و دسترسی سریع و آسان مدیران، کارشناسان و مخاطبان را به مستندات مورد نظر فراهم آورید. مستندات می‌توانند انواع فایل‌های متنی شامل: TXT ، WORD و غیره..، فایل‌های FLASH و انواع منابع صوتی، تصویری و ویدیویی باشند.


حوزه‌های کاربرد رسانه ساز قائمیه با نیاز و چیدمان دلخواه شما:
* تولید نرم‌افزارهای چند رسانه‌ای.
* تولید کتاب‌های الکترونیک، مجلات، مقالات، پژوهش‌ها.
* تولید لوح فشرده کنفرانس‌ها، همایش‌ها و نمایشگاه‌ها.
* تولید گزارش الکترونیکی (عملکرد، ارزشیابی، جلسات، دوره‌ای).
* تولید آرشیو الکترونیک موضوعی مستندات سازمانی.
*ساخت خودکار منوی شروع و درختی در برنامه.
*پشتیبانی از WPF و Adobe Flash.
*پشتیبانی از زبان هاي عربي ، فارسي و انگليسي
*پشتیبانی از صفحات لمسي
*جستجوی فارسی ، عربي ، انگليسي به روی تمام فایل‌های متنی و...
*ساخت خودکار گالری عکس با جلوه هاي ويژه .
*امکانات قوی خط فرمان برای کاربران حرفه‌ای و خلاق.
*ساخت سریع محصول با استفاده از جادوگر پروژه.
*عدم نیاز به نصب برنامه‌های جانبی.
* امنیت بالای اطلاعات (کد شدن اطلاعات) حفاظت چهار سطح پرینت، کپی، استخراج و رمزنگاری .
* قفل سخت افزاری:  USBو نرم افزاری : اینترنتی و SMS.
یکی از بحث‌هایی که در رسانه ساز قائمیه به آن اشاره شده است، تکنولوژی جدیدی است که به تازگی وارد دنیای برنامه‌نویسی شده است. این تکنولوژی توسط شرکت مایکروسافت عرضه شده و به نام تکنولوژی WPF است.
WPF به عنوان رقیبی جدی برای WinForms از Framework 3.0 به مجموعه .Net اضافه شد. WinForms از ابتدای تولد .Net وجود داشته و تا حالا رشد خیلی زیادی کرده است. منابع بسیار زیادی درباره آن وجود دارد، برنامه‌نویسان زیادی به آن تسلط پیدا کرده‌اند و تعداد بسیار زیادی برنامه نوشته شده با آن موجود است. در آن سوی این رقابت WPF قرار دارد. WPF به زعم خیلی‌ها جایگزین WinForms است و مایکروسافت با وجود آن دیگر WinForms را توسعه نخواهد داد و صرفاً به پشتیبانی آن اکتفا می‌کند. WPF به مذاق طراحان UI و عشاق گرافیک‌های آن چنانی بسیار خوش آمده است.
خصوصیات :
1-1)    معرفی
وظیفه کلی این سامانه را می‌توان ایجاد نرم‌افزارهای رایانه‌ای برای عرضه کتاب‌های الکترونیکی و محصولات چند رسانه‌ای عنوان کرد. این سامانه عملاً به عنوان یک موتور تولید نرم‌افزار معرفی می‌شود که قابلیت ایجاد فایل‌های اجرایی را دارد. این سامانه چند هدف کلی را دنبال می‌کند که شامل موارد زیر می‌باشد:
•    ایجاد برنامه‌های متنوع در زمان کوتاه.
•    سهولت استفاده از برنامه برای طراحان ناآشنا به زبان‌های برنامه‌نویسی.
•    ایجاد برنامه‌های مطمئن و عاری از خطا.
1-2)    انتخاب تکنولوژی تولید
به دلیل این‌ که این پروژه دارای ساختار کاملاً جدیدی بود و نمونه اجرا شده‌ی آن موجود نبوده است ، زمان زیادی برای تحقیق و طراحی آن به کار گرفته شده است . که یک تیم چند نفره مسئولیت پژوهش در مورد روش‌ها و تکنولوژی‌های موجود را بر عهده گرفتند تا بهترین بستر و زبان را برای تولید این سامانه معرفی کنند.
پس از این کار تصمیم بر آن شد که از زبان برنامه‌نویسی C#.Net  و محیط نرم‌افزاری Microsoft Visual Studio 2010 برای طراحی و از بانک اطلاعاتی Microsoft SQL Server 2005 برای ذخیره بانک اطلاعاتی برنامه استفاده شود و برای آن که بتوان از قابلیت‌های گرافیکی و انیمیشنی در برنامه استفاده شود، از موتور Adobe Flash Player و تکنولوژی WPF بهره گرفته شود. و کاربران بتوانند با این برنامه به راحتی کار را انجام دهند.
1-3)    دقت و سرعت
در طراحی این برنامه قسمت‌های مختلفی وجود داشت که باید مورد بررسی قرار می‌گرفت و هر کدام نیازمند زمان تحقیق زیادی بود. در زیر به چند مورد مهم اشاره می‌شود.
1-3-1)     انتخاب قالب کلی
در این روش دست طراح را برای ایجاد برنامه باز گذاشته و به راحتی می‌تواند ظاهر صفحات مورد نظر خود را پیاده نماید؛ و برای توسعه آینده کاملاً انعطاف‌پذیر می‌باشد.
1-3-2)     غلط ياب املائي متون 
غلط‌یاب فارسی «رسانه ساز قائميه » نرم‌افزاری است توانا برای اصلاح خطاهای املائی، اشتباهات ویرایشی، نشانه‌گذاری و نیز استانداردسازی متون فارسی. این نرم‌افزار توسط «مركز تحقيقات رايانه اي قائميه اصفهان» تهیه شده و در قالب یک افزونه (Add in) برای نرم‌افزار مایکروسافت وُرد (Microsoft Word) ارائه می‌گردد.
1-3-3)     ساخت خودکار منوی درختی
منوی درختی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های محصول می‌باشد که ساخت آن نیاز به زمان زیادی دارد، این منو در ای دی تور رسانه ساز قائمیه با روش‌های کاملاً ساده و بدون نیاز به تایپ و یا تنظیم لینک و به صورت خودکار ساخته می‌شود و پس از ساخته شدن امکان ویرایش و یا جا بجایی و مقایسه  آن‌ها وجود دارد تا در صورت اشتباه، نیاز به ساخت مجدد نباشد.در این برنامه  رعایت کامل استاندارد فارسی در محیط کاملاً یونی کد (Unicode) رعایت شده است و این عمل موجب سهولت و سرعت بخشیدن به پروژه می‌شود با استفاده از این روش‌ها می‌توان منوی درختی با چند هزار زیرمجموعه و لینک را تنها در چند ثانیه ایجاد نمود سپس برای جذاب‌تر شدن می‌توان از فرآیند مدرن استفاده کرد که این فرآیند منوی درختی را با انواع تغییر در نوع فونت ،رنگ ، اندازه قلم  و غیره را انجام داد و متون را به موتور برنامه انتقال داده تا در پایگاه داده اطلاعات استفاده شود .

1-3-4)     نمایش کتاب
پس از اینکه قالب مورد نظر انتخاب شد، چگونگی نمایش کتاب در برنامه می‌توان نام برد. طرح برنامه به این صورت است  که بتوان متن کتاب‌های فراوانی را در یک برنامه گنجاند و به صورت یک ساختار درختی نمایش داد و ضمناً بتوان متون را از حالت ساده درآورد و از قلم‌ها و رنگ‌های مختلف در آن‌ها استفاده کرد.
پس از تحقیق به عمل آمده به این نتیجه رسیدیم که می‌توان از قابلیت‌های جدید تکنولوژی جدید شرکت مایکروسافت  که با نام WPF در کنار زبان C#.Net عرضه شده است استفاده کنیم. روشی استفاده به صورت فایل‌های با ساختار XAML برای ذخیره و نمایش متون کتاب‌ها می‌باشد. دو کنترل معروف در WPF به نام‌های RichTextBox و FlowDocumentViewer را برای اصلاح و نمایش متون به کار گرفته شد و کاملاً توانست نیازها را برطرف سازد.
در مورد ذخیره اطلاعات کتاب‌ها نیز از پایگاه داده Microsoft SQL Server 2005 استفاده شده است  تا بتوان اطلاعات را بر روی یک شبکه کوچک داخلی یا بزرگ‌تر به اشتراک گذاشت.
1-3-5)     جستجو در کتب
شاید مهم‌ترین چالش پیشرو در این پروژه‌های بزرگ دنیا بحث جستجو بوده است که اگر به آن توجه نمی‌شد امکان دسترسی سریع برای کاربران را نداست .
با توجه به مزیت‌هایی این جستجو از روش‌های مختلفی بر روی چگونگی اندیس‌گذاری و جستجو صورت گرفت. در روش اندیس‌گذاری، جدولی ایجاد شد که کلیه لغات داخل متون برنامه و موقعیت هر کدام را در بر داشته است . ضمناً از موتور پایگاه داده داخلی خود C#.Net برای پیمایش اندیس‌ها استفاده می‌شود و عمل جستجو را بهبود زیادی می‌بخشد.
1-4)    خروجی پروژه
رسانه ساز قائمیه برنامه‌ای است که می‌توان در آن انواع فایل را قرار داده و با تنظیمات مانند حالت نمایش، مکان نمایش، صوت در حال نمایش ،نمایش در پوسته‌ی خاص، حذف قابلیت جستجو از روی فایل، ایجاد قابلیت جستجو روی پروژه، نوع زبان خروجی محصول و صدها ویژگی دیگر فایل‌ها را در اختیار کاربر قرار داد و همچنین در حوزه‌ی امنیت نیز دارای تنظیمات مختلفی می‌باشد، خروجی محصول می‌تواند exe باشد که برای نمایش فایل‌ها نیاز به نصب هیچ‌گونه نرم افزار جانبی نداشته و به روی تمامی سیستم عامل‌ها امکان اجرا دارد، این فایل نیازی به نصب نداشته و به صورت خودکار شروع می‌شود و در زمان اجرا هیچ‌کدام از فایل‌ها را به روی سیستم کاربر کپی نمی‌کند تا از دسترسی مستقیم به فایل‌ها جلوگیری شود.
رسانه ساز قائمیه برنامه‌ای است که تمامی این امکانات را به سادگی و بدون دانش تخصصی در اختیار قرار می‌دهد و زمان مورد نیاز برای ساخت محصول را به مقدار زیادی افزایش می‌دهد.
1-4-1)     آشنایی با قسمت‌هایی از سامانه
در این‌جا قسمت‌هایی از سامانه رسانه ساز قائمیه به صورت تصویری به نمایش درآمده است. در زیر صفحه اصلی برنامه آمده است که پس از ایجاد یک پروژه جدید ظاهر می‌شود.
همان‌طور که مشاهده می‌شود محیط صفحه اصلی برنامه همانند نرم‌افزارهای برنامه‌سازی می‌باشد. در وسط صفحه سفیدی قرار دارد که محیط طراحی صفحه را شامل می‌شود. در قسمت راست صفحه جعبه ابزاری وجود دارد که می‌تواند اشیائی را بر روی صفحه سفید طراحی قرار دهد. برای کلیه اشیای روی صفحه مشخصات و صفاتی وضع شده است که می‌توان آن‌ها را در قسمت چپ صفحه مشاهده کرد. تعدادی از این مشخصه‌ها به صورت عمومی برای کلیه اشیا قرار دارد (همانند عنوان و ابعاد و موقعیت شیء و ...) و تعدادی دیگر بسته به نوع شیء متغیر است. به طور مثال شیء تصویر حاوی مشخصه آدرس تصویر می‌باشد و برای شیء کتاب مشخصات ظاهری خاصی وجود دارد. در قسمت پایین صفحه می‌توان صفحات برنامه را مدیریت نمود و آن‌ها را اضافه یا کم کرد.


شکل 2 1 صفحه اصلی برنامه رسانه ساز قائمیه
برای انجام عملیاتی همچون باز کردن و بستن صفحات خروجی، و توقف و پخش رسانه‌ها و کنترل روی عملیات کتاب و جستجو، فرمی وجود دارد به نام رویدادها که می‌تواند این عملیات را تعریف کند.


شکل 2 2 تصویر فرم رویدادها
از مهم‌ترین اشیائی که می‌توان بر روی صفحه قرار داد شیء کتاب و درخت است که عامل نمایش متون کتب بر روی صفحه می‌باشد. برای این‌ کار فرمی وجود دارد که کتاب‌ها را از درون پایگاه داده استخراج می‌کند و ساختار درختی آن را ایجاد می‌کند و تصاویر و رویدادهای آن را مدیریت می‌نماید.

 

 


شکل 2 3 تصویر فرم مشخصات کتاب
صفحه تنظیمات برنامه که مربوط به هر پروژه می‌باشد به صورت زیر است. این فرم وظیفه تنظیم نام فارسی و نام انگلیسی برنامه را بر عهده دارد. همچنین مشخصات ظاهری صفحات را می‌توان تغییر داد اعم از رنگ حاشیه و آیکون  و نوع نمایش صفحات. آدرسی هم برای استخراج اطلاعات قفل و آدرسی برای درخواست پیشنهادها گنجانده شده است.


شکل 2 4 تصویر فرم تنظیمات پروژه
برنامه‌ای که برای اندیس‌گذاری کتاب‌ها طراحی شده است در منوی برنامه‌های جانبی صفحه اصلی قرار دارد. شکل ظاهری آن به صورت زیر است. در این فرم با انتخاب کتاب از پایگاه داده عملیات اندیس‌گذاری شروع می‌شود و بسته به ظرفیت کتاب مدتی به طول می‌انجامد و اطلاعات لغات را در درون همان پایگاه در کنار کتاب ذخیره می‌کند.

شکل 2 5 تصویر فرم سامانه اندیس‌گذاری کتاب
قيمت اين محصول توافقي است و براي سفارش با واحد بازرگاني و فروش مركز با شماره تلفن هاي 03112333045و 09132000109 تماس حاصل فرمائيد.
اين محصول به صورت 3 نسخه اي ارائه مي گردد.
1-    ساده   2- استاندارد  3- حرفه اي 
منتظر نسخه‌های جدید و جذاب این برنامه در آینده نزديك باشید.


خواندن 7184 دفعه

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.