اکسیر زمان: متن های برنامه ای درباره ارزش وقت در اسلام

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

کتاب ارزش وقت در اسلام

نویسنده : فرحناز فردوسیان

مشخصات نشر : قم: دفتر عقل: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مرکز پژوهش های اسلامی

موضوع : مدیریت زمان -- جنبه های مذهبی -- اسلام _ اخلاق اسلامی

فرصت ها، شرایط ویژه ای است در زندگی انسان! انسان هوشمند، فرصت ها را می شناسد و آنها را می رباید.

موحدان دریافته اند که روزها، بهره الهی ایشان از عمر است. ازاین رو، قدردان آن هستند. هر روزی برایشان سفری نو است. در هر روز درسی تازه می آموزند و به درس های پیشین می افزایند و با آن به عبودیت پروردگار، هر چه بیشتر نزدیک می شوند. از ایام نباید خسته شد. باید قدر این نعمت الهی را دانست. باید دانست که جهان امروز، جهانی است پر هیاهو و پر شتاب که در این شتاب بی درنگ لحظه ها، انسان ها هر دم با موج یا امواجی نو از حوادث و مسائل روبه رو هستند و به فاصله چند ثانیه یا در نهایت چند دقیقه، می توانند با یکدیگر در دورترین نقطه جهان ارتباط برقرار کنند و سوار بر بال امواج، از زمان و زمانه سخن بگویند.

اگر در سده های گذشته، سال ها و ماه ها طول می کشید تا اتفاقی مهم رخ دهد و اختراعی صورت پذیرد، امروز ثانیه ها در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر قرار گرفته اند و در فن آوری گوی سبقت را از یکدیگر می ربایند. امروزه لحظه ها تعیین کننده و سرنوشت سازند و چه خوشبخت اند انسان هایی که قدر لحظات را می دانند و اگر شده زر ناب را از دست بدهند، از وقت باارزش خود به بهترین شکل بهره می جویند.

در دنیای کنونی، هر روز که سپری می شود، بشر به ارزش علمی، اقتصادی، روان شناسی و معنوی وقت بیشتر پی می برد. امروزه با قرار گرفتن در دهکده جهانی، بشر با ایجاد روابط الکترونیک و استفاده از تارهای جادویی اینترنت، در کوتاه ترین زمان ممکن با افراد و سازمان های گوناگون در سطح جهان ارتباط برقرار می کند که این روابط در سطح کلان و در مقیاس گسترده میان کشورها، می تواند میلیون ها دلار صرفه جویی در وقت و در پی آن، صرفه جویی در دیگر منابع اقتصادی را به همراه آورد.

پژوهشگر ارجمند خانم فرحناز فردوسیان با تلاش ارزنده خویش کوشیده است تا چگونگی بهره گیری از فرصت گران مایه عمر را به تصویر بکشد. امید است که برنامه ریزان و برنامه سازان کارآشنا از این ره توشه به گونه ای بهینه استفاده کنند.


عناوین اصلی کتاب شامل:

زمان و زندگی؛عمر امانتی الهی؛ کیمیای جوانی؛

وقت باارزش تر از طلا؛ توفیق در وقت؛ سارقان زمان؛

سعادت و زمان؛ سرمایه فرصت؛ انجام هر کار در زمان خود؛

عرض زندگی، مهم تر از طول زندگی؛ زندگی، یعنی کار و تلاش؛

برنامه ریزی، راه مدیریت زمان؛ فردا دیر است؛

استفاده از فرصت، در گرو همت؛ جوانی و استفاده از وقت؛

سحرخیزی؛ هزینه فرصت؛ ویژگی های وقت؛ وظیفه آدمی در برابر وقت؛

روش های مدیریت زمان؛ آسیب شناسی وقت؛

غنیمت شمردن فرصت در کلام معصومین علیهم السلام؛

ارزش زمان در نگاه اندیشمندان غیرمسلمان؛

زمان، در آیینه شعر و ادب فارسی؛

حکایت هایی درباره استفاده از فرصت ها و ارزش وقت؛

کلام آخر؛ کتاب نامه؛ منابع اینترنتی؛ ماهنامه ها

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.