الارض و التربه الحسینیه

مولف

علامه شيخ محمد حسين آل كاشف الغطاء ايشان از مراجع بزرگ شيعه در نجف بودند و خدمات شايانى براى حوزة علميه نجف أشرف انجام دادند ايشان در پيشبرد حركت فكرى و فرهنگى فردى مؤثر بوده و آثار ارزشمندى از خود به جاى گذاشتند.

انگيزه تأليف

در أول رجب سال 1365 ه نامه‌اى از جناب أحمد بدران( مترجم مؤسه ميناء در بصرة) به دست جناب علامة كاشف الغطاء رسيد و در آن آمده بود كه گروهى از مستشرقين انگلستان در حال تأليف دايرة المعارفى متضمن معلومات و معارف گوناگونند، و او از طرف ايشان مأمور به جمع آورى اطلاعاتى در رابطه با تربت حسينى و تاريخ و كيفيت شكل گيرى آن پس از شهادت امام حسين عليه السلام و ديگر معلومات راجع به آن است، تا آن را به زبان انگليسى ترجمه كرده و پس از درج در دايرة المعارف جديد به مرجعى كامل درباره تربت حسينى تبديل شود.
جناب علامه نيز وقتى كه تأليف اين رساله را موجب روشنى اذهان خوانندگان خارجى و جلب توجه آنان به اين موضوع مهم مذهب إثنى عشرى ديد دست به تأليف اين رساله كامل زد.
به حق كه اين رساله بحثى است وافى از موضوعى كه پيش از اين كسى از بزرگان بدان نپرداخته بوده.
در اين رساله جناب علامه بحث را فراتر برده و به شكلى بديع ، دينى، أدبى و تأريخى درباره مطلق زمين و بركات و اركان و قداست آن بحث كرده‌اند، و پس از آن به بحث از تربت حسينى پرداخته‌اند.

چاپ كتاب

اين كتاب چند مرتبه بدون تحقيق و تعليق و استخراج أحاديث و نصوص به چاپ رسيده.
مجمع جهانى أهل بيت عليهم السلام نيز مسؤوليت تجديد چاپ و ارائه كتاب در قالبى زيبا و برازنده و به همراه پاورقى و استخراجات مورد نياز را به عهده گرفت، باشد كه اين كار ما خدمتى به كتاب و مؤلف بزرگوارش باشد.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادي و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تا كنون موفق به اخذ بيش از 15000 مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم، اکنون اعلام میداریم ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﻮﻟﻒ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺎﺷﺮ با اعلام به ما، (بصورت کتبی) ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب

×

برای استفاده کاربردی تر از سایت ، اپلیکیشن بازار کتاب قائمیه را دانلود نمایید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.